Teknoloji Devi Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı; Fiyatları Belli Oldu

Apple, Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE’nin yanında sekizinci nesil iPad Air’i düzenlemiş olduğu etkinlikle tanıttı.

Apple, #AppleEvent etiketli etkinliğinde beklenen ürünlerini tanıttı. Bir süredir sızıntılarda adı geçen yeni nesil Apple akıllı saati Apple Watch Series 6 ve uygun fiyatlı Apple Watch SE sonunda görücüye çıktı.

Merakla Beklenen Apple Watch Series 6’nın Özellikleri

Apple Watch Series 6’nın özellikleri içinde yeni nesil S6 işlemci var. Ek olarak Apple Watch Series 6’nın ekranı Apple Watch Series 5’e gore 2,5 kat daha parlak. Bu yıl Apple Watch Series 6 sağlık mevzusundaki yenilikleriyle öne çıkıyor. Zira, Apple Watch Series 6 kandaki oksijen seviyesini 15 saniyede ölçebiliyor. Her iki saatte Apple Fitness+ isminde yeni bir egzersiz servisi de yer ediniyor. Bu özellik yardımıyla birçok egzersiz interaktif bir halde yapılabiliyor.Apple Watch Series 6’da Family Setup isminde yeni bir özellik bulunuyor. Bu özellik ile Apple Watch kullanan öteki aile üyelerini (mesela çocuklar) takip edilebiliyor. Model, Apple Watch’ın yaşam kurtaran özelliği düşme idrak etme özelliğine de ev sahipliği yapıyor.

Koronavirüse Karşı Tedbir

Kandaki oksijenin ölçülmesi işlemi 15 saniyede gerçekleşiyor. Normal olarak koronavirüs (Covid-19) mevzusunda da oksijen seviyesinin ölçülmesi büyük ehemmiyet taşıyor. Ek olarak bu modelde ekran, bundan önceki nesile göre 2.5 kat daha parlak. Bu da bilhassa parlak ışık altında bile saat arayüzünü görebileceğiz anlamına geliyor.

Yeni nesil Apple Watch mavi, altın, siyah ve kırmızı (Product RED) renk seçeneklerine haiz olacak. Apple Watch Series 6’nın fiyatı 399 dolardan başlamış olacak.

Apple Watch SE

Apple Watch SE, Apple Watch Series 5’in yerini alıyor. Apple’ın uygun fiyatlı Apple Watch SE akıllı saati S5 işlemci ile geliyor. Genel olarak Apple Watch Series 5 ile benzer bir tasarıma haiz olan Apple Watch SE, tamamen alüminyum bir kasaya haiz. Apple’ın iddiasına göre Apple Watch SE yüzde yüz geri dönüştürülebilen materyallerden oluşuyor. Kalp atış hızı ölçen ve uyku takip edeni yapabilen Apple Watch SE, EKG ölçümü yapamıyor. Her iki saatte 40 mm ve 44 mm’lik iki değişik boyutta; GPS ve LTE şeklinde iki değişik model ile geliyor.

Apple Watch SE fiyatı 279 dolar olarak açıklandı. Her iki saatte ABD’de bugünden itibaren sipariş edilebiliyor. Genel satışlar ise cuma günü başlıyor.

Yeni iPad (8. nesil) Apple’ın web sitesi üstünden ABD dahil 25’den fazla ülke ve bölgede Apple Store uygulaması üstünden sipariş edilebilecek. iPad’in Wi-Fi modeli 3.199 TL başlangıç fiyatıyla ve Wi-Fi + Cellular modeli 4.399 TL başlangıç fiyatıyla 18 Eylül Cuma gününden itibaren gümüş, uzay grisi ve altın rengi ve 32 GB ve 128 GB konfigürasyon alternatifleriyle satışa sunulacak.

8. Nesil iPAD

Sekizinci nesil iPad çevre dostu olarak şekilde tasarlandı ve Apple’ın 2030’a kadar karbon yansız olma planını destekliyor. iPad’in kasası yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretiliyor ve ana kartındaki lehimler de yüzde 100 geri dönüştürülmüş kalay kullanılıyor. Zararı dokunan maddeler içermeyen iPad yüksek bir enerji verimliliğine haiz ve ambalajı geri dönüştürülmüş yada görevli bir halde yönetilen ormanlardan gelen ağaç lifinden üretiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here