Tepki Yağdı... Yavru Köpek 'Taksi'den İyi Haber!

ESENYURT’ta bir siteye yolcu bırakan taksi sürücüsü tarafınca ezilen ve “taksi” isminde olan yavru köpek sağlığına kavuştu. Sürücüsü işten çıkarılan taksinin sahibi ve duraktaki şoförler, köpeği sitenin tarafındaki boş arazide bulunan köpek evinde ziyaret etti. Site sakini Eda Eliz, “Yavrumuz fazlaca iyi. Taksinin sahibi Özkan bey bizlere fazlaca destek oldu. Taksi şoförlerimiz artık mama desteğini verecek. Emsal oldu.” dedi. Eliz, “Tüm şoförler dikkat etsin. Şundan dolayı bunlar can, sahipsiz değiller. Biz varız” diye konuştu.

Geçen Cuma günü Esenyurt’ta bir sitenin önünde meydana gelen vakada, bir taksi sürücüsü siteye yolcu bıraktıktan sonrasında site önünde bulunan yavru köpeği ezmişti. Ağır yaralanan köpeğe yardım etmeyen taksici vaka yerinden uzaklaşmıştı.

Köpeğin ezilme anına ilişkin görüntüler sosyal medyada büyük tepki topladı. Çalmış olduğu durak, taksi sürücüsünün işine son verirken, taksi de Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafınca bağlandı.

“Aşırı Tepkiler Aldık”

Taksi durağı sorumlusu Edip Köse “Durağımızda yaşanmış olan üzücü bir vaka oldu. Sürücü arkadaşımız minik bir köpeği ezdi. Kesinlikle bir kasıt yoktu.

Biz sürücü arkadaşımızın işine son verdik. Duyarsız davranılmış olduğu kanaatine vardık. Aşırı tepkiler geldi. Tepkilerde hepimiz haklıydı. Biz durak olarak lüzumlu hassasiyeti gösterdik, üzerimize düşeni yaptık.

Biz geceden başlayarak sürecin takip edeni olduk. Hayvanı barınağına götürdük. Hayvan sağlıklı. Aşırı tepkiler aldık. Hayatımda duymadığım küfürleri duydum” demişti.

“Şoförümüz İşten Çıkardık, Aracımız Bağlandı”

Sürücüsü işten çıkarılan taksinin sahibi Özkan Çağ “Yaşanmış olan vakadan dolayı taksi durağı olarak üzülüyoruz. Olmaması ihtiyaç duyulan bir şeydi. Şimdi köpeğimizi de kurtardık.

Ben sahibine de maddi içsel destek vereceğimizi söyledik. Şu an köpeğimiz sıhhatli. Şoförümüzü işten çıkardık, aracımız bağlandı” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here