THY, Tedarikçilerine Ödeme Yapmayacağı Yönündeki Haberleri Yalanladı

Koravirüsle mücadelede elini taşın altına koyan THY, bazı basın-yayın organlarında çıkan haberler hakkında izahat yapmış oldu. Türk Hava Yolları, tedarikçilerine hazirana kadar ödeme yapmayacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Türk Hava Yolları, bazı basın-yayın organlarında yer edinen, tedarikçilerine hazirana kadar ödeme yapmayacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

THY İftiralara Yanıt Verdi

THY Basın Müşavirliğinden meydana getirilen açıklamada, havacılık sektörünün Dünya Sağlık Örgütü tarafınca 11 Mart itibarıyla küresel salgın duyuru edilen yeni tip koronavirüs salgınından direkt olarak negatif yönde etkilenen sektörlerin başlangıcında geldiği vurgulandı.

Mevcut krizin, devam eden ve gitgide kapsamı genişleyen uçuş yasaklarına, işgücü sıkıntılarına, karantinalara ve tedarik zincirindeki kırılmalara niçin olduğu belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bu kapsamda THY olarak, uçuş yasaklarının devam etmiş olduğu süre içinde, şirketlerimiz arasındaki uzun soluklu iyi ilişkiler ve yakın iş birlikleri geçmişine dayanarak, bu talihsiz ve istisnai zamanlarda bazı tedarikçilerimize ödemelerimizi geçici bir süre erteleme ya da vadeyi uzatma talebimizi ilettik. Sadece, bazı medya organlarının bu talebimizi çarpıtarak, Türk Hava Yollarının tüm ödemelerini durdurduğu yönünde haber yaptıklarını üzüntüyle gözlemliyoruz. Türk Hava Yolları, nice krizleri başarı ile geçirmiş bir şirket olarak bu krizi de en süratli şekilde atlatacaktır. Tüm ödemelerimizi durdurduğumuz haberleri kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Türk Hava Yolları operasyonlarına mevcut şartları elverdiği seviyede, ticari değerlendirmelerimizin ışığında devam etmektedir.”

Alçak İftira Ellerinde Patladı

Yalan merkezi olarak çalışan CHP yandaşı KRTTV’nin web sitesinde yer edinen ‘Koronavirüs salgını THY’yi vurdu’ başlıklı haberde ‘Türk Hava Yolları (THY), iş ortaklarına gönderilmiş olduğu mesajda tüm ödemeleri durdurmak zorunda kaldığını bildirdi’ ifadelerine yer verilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here