Tüm Dünyada Çok Konuşulan Kız Tutuklandı!

Tüm dünyada oldukça konuşulan bir  haber Hindistan’dan geldi. Bir kız, gene aynı sınıfta okuyan başka bir kız arkadaşı adına düzmece hesap açtı. Facebook Messenger üstünden arkadaşının nişanlısı başta olmak suretiyle birçok adama çıplak fotoğraflarını gönderen kızın kimliği ve IP adresi tespit edildi. 22 Ağustos 2019 Perşembe günü başka bir kızın adam arkadaşına bir takım cinsel bildiri gönderilmiş olduğu için tutuklandı.

Vaka, geçtiğimiz hafta Hindistan’da yaşandı. Polis yetkililerinin verdiği bilgilere gore üniversite talebesi bir kız, derslik arkadaşının nişanlısına çıplak fotoğraflarını gönderilmiş olduğu için Keşmir siber suçlar polisi tarafınca yakalandı. Şüpheli, Jammu ve Keşmir polisi tarafınca tutuklandı. İfadelere gore, kurban mesajları farketmeden birkaç ay ilkin adam arkadaşıyla nişanlanmıştı. Kurban memurlara, birinin kendi adına düzmece bir Feysbuk profili oluşturduğunu ve bu hesap üstünden başkalarına cinsel içerikli fotoğraflar gönderildiğini söylemiş oldu. Polis memurlarına, mesajların kurbanın nişanlısına da göndermiş olduğu bilgisi verildi.

Vakayla ilgili dava açıldı ve Hindistan siber suçlarla savaşım birimi soruşturmaya dahil oldu. Polisler Feysbuk hesabının yerini tespit etmeyi başardılar ve Jammu bölgesinde bir kız tarafınca oluşturulduğunu buldular.

Müstehcen mesajları yayınlamakla suçlanan şüpheli, hemen sonra tutuklandı ve aleyhinde bir dava açıldı. Polisler, suçlu kızın mağdurun bir derslik arkadaşı bulunduğunu tespit etti..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here