Turgay Güler, CHP'li Vekile Tazminat Ödedi!

Tahir Elçi’nin cenazesini “Terörist cenazesi” olarak nitelendirip CHP’li Mahmut Tanal’ı hedef gösteren Turgay Güler, mahkemenin kararlaştırdığı tazminat tutarını Tanal’a ödedi.

Sunuculuğunu yapmış olduğu Ülke TV’deki “En Sıradışı” adlı programda, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde düzenlemiş olduğu basın toplantısı esnasında silahlı hücum sonucu katledilen Diyarbakır Barosu eski Başkanı Tahir Elçi’nin cenazesini, “terörist cenazesi” olarak niteleyerek, CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal’ı “Bu Mahmut Tanal arkadaşın PKK cenazesinde ne işi var” sözleriyle hedef alan Güneş gazetesi Genel Gösterim Yönetmeni Turgay Güler, Ankara 8’inci Asliye Hukuk Mahkemesi tarafınca 5 bin TL tazminata mahkûm edilmişti.

Asla İtiraz Etmeden Parayı Tanal’ın Hesabına Yatırdı

Turgay Güler ve Ülke TV, karara hiçbir itirazda bulunmadan Tanal’ın banka hesabına para cezası tutarını yatırdı. Turgay Güler ve program yapmış olduğu Ülke TV’den kazanılmış olduğu paranın eline geçtiğini belirten CHP’li Tanal, “Ümit ederim yargının verdiği bu karar kendisine ders olmuştur. Bundan sonrasında insanlara karacılık atmadan ilkin, hakaret etmeden ilkin, iktidara muhalif görmüş olduğu siyasetçilere ‘terörist’ yaftası yapıştırmadan ilkin iki kere düşünsün. Turgay Güler’den kazandığım parayla vatandaşlara ikramda bulunacağım” dedi.

Turgay Güler’i Rahatsız Eden Sözler

Turgay Güler, 25 Ekim 2018 tarihindeki yayında CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı hedef almıştı. Tanal’ın “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kürt kökenli bir vatandaşı olarak çocukluğumda her sabah andımızı okudum. Bunu hakaret olarak algılamadım. Andımız bana vatan, millet, Mustafa Kemal Atatürk sevgisi, büyüklere saygı ve küçüklere sevgi duygusu aşılamıştır” şeklindeki toplumsal medya paylaşımını eleştiren Turgay Güler, “Bu arkadaşın ne vatan sevgisi var, ne millet sevgisi var, ne Mustafa Kemal Atatürk sevgisi var, ne büyüklerine saygı, ne küçüklerine sevgi, bunların hiçbiri yok bu arkadaşta” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’li Tanal, bu ifadelerinden dolayı “Hukuka aykırı söylemlerle kişilik haklarına saldırıda bulunmuş olduğu” iddiasıyla Turgay Güler hakkında tazminat davası açmıştı. Tanal’ın talebini değerlendiren Ankara 8. Asliye Hukuk Mahkemesi, Ülke TV programcısı Turgay Güler’i 5 bin TL içsel tazminata mahkum etmişti.

İmamoğlu’na Oy Kazandırdığı Konuşulmuştu

31 Mart mahalli seçimleri öncesi Ekrem İmamoğlu’nu Ülke TV’deki programına konuk alarak sordurulmuş olduğu sorularla tepki çeken Turgay Güler toplumsal medyada oldukca konuşulmuştu. Turgay Güler’in Ekrem İmamoğlu’nu programa çağrı ettikten sonrasında sık sık sözünü kesmesi ve söz hakkı vermemesi büyük tepki çekmişti.

Güler’in ek olarak İmamoğlu’na bilhassa provoke edici sorular sorması AKP seçmenini de kızdırmıştı. Program sonrasında Turgay Güler’in Ekrem İmamoğlu’na oy kazandırdığı toplumsal medya kullanıcıları tarafınca öne sürülmüştü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here