Usta sanatçı Ferdi Tayfur’dan Haber! Bir Süredir Diyaliz Tedavisi Görüyordu…

Oğlunun böbreğiyle ikinci yaşam! Bir süredir diyaliz tedavisi gören Ferdi Tayfur, böbrek nakli oldu. Oğlu Timur Turanbayburt’un (55) böbreğiyle ikinci hayatına başlamış olan 74 yaşındaki sanatçı, haftaya Marmaris’teki çiftliğine dönecek.

Arabesk müziğin usta sesi Ferdi Tayfur, katılmış olduğu bir radyo programında sıhhat durumuna ilişkin izahat yaparak, böbrek rahatsızlığı bulunduğunu ve ameliyat olması icap ettiğini söylemişti. Bunun üstüne Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, diyalize girdiğini açıklayan sanatçıyı tedavisi için Antalya’ya çağrı etmişti.

Prof. Dr. Mustafa Ünal, “Şarkıları ve beyefendi kişiliğiyle gönlümüzde ayrı bir yeri olan Sayın Ferdi Tayfur Bey’e geçmiş olsun diyorum. Dilerse kendisini Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezimizde konuk edip, lüzumlu tedaviyi uygulamaktan kıvanç duyarız” ifadelerini kullanmıştı.

25 Nisan’da Antalya’ya gelen ve tetkikleri meydana getirilen Tayfur’a, 29 Nisan günü oğlu Timur Turanbayburt’un bir böbreği nakledildi.

Medical Park Antalya Organ Nakli Merkezi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve ekibi tarafınca ameliyat edilen Ferdi Tayfur’un taburcu edilmiş olduğu, haftada iki gün kontrole gittiği öğrenildi.

Sağlık durumu iyi olan sanatçının, kan değerlerinin normale döndüğü, gelecek hafta Marmaris’teki çiftliğine geçeceği açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here