Vuhan'da Son Durum Ne? Kentte Yaşayan Felicity Feng Anlattı

Koronavirüsü dolayısıyla kilit altına alınan Vuhan kentine giriş ve çıkışlar yasaklandı. Vuhan’da yaşamın iyi mi devam ettiğini ve yaşananları kentte yaşayan Felicity Feng A Haber’e söyledi. Felicity: “Vuhan’da virüs salgını başlayalı ortalama 20 gün oldu ve o zamandan beri evden yalnızca bir kez çıktım. Pek oldukça değişik zorluklarla karşı karşıyayız. Burada ki haberleri şeffaflıkla paylaşıyoruz, dünyada başka insanların bu korkulu virüsten etkilenmemesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Pek Fazlaca Değişik Zorlukla Karşı Karşıyayız”

Felıcıty Feng: “Vuhan’da virüs salgını başlayalı ortalama 20 gün oldu ve o zamandan beri evden yalnızca bir kez çıktım. Pek oldukça değişik zorluklarla karşı karşıyayız. Burada ki haberleri şeffaflıkla paylaşıyoruz, dünyada başka insanların bu korkulu virüsten etkilenmemesini istiyoruz. Çin hükümetinin kendi insanını önemsemediği düşüncesi oldukça yanlış olur. Ben bir Çinliyim, 10 yıldan fazla süre Kuzey ABD’da yaşadım. Her iki perspektifte bakarak neyin ne işe yaradığını söyleyebilirim. Şu anda bilgiyi doğru bir halde alıyoruz. Hükümet bu salgına mümkün olmasıyla birlikte karşılık verdi. Bilginin oldukça süratli bir halde yayılmış olduğu bir dönemde yaşıyoruz fakat gözlerimizi ve zihinlerimizi açık tutmalıyız.” şeklinde konuştu.

Korona teşhisi koyulan hastaların bulunmuş olduğu hastanede babasının proje direktörü bulunduğunu belirten Feng: “Şu an sağlıklıyız sadece tanıdığım insanların enfeksiyon kapmasından korkuyoruz. İyimser olmak zorundayız şu sebeple başka bir seçeneğimiz yok. Böylesine ciddi bir kriz yaşanırken kendinizi bırakamazsınız. Vuhan’da olmayan durumun ne kadar ciddi bulunduğunu anlamıyor, bu aslen bir savaştır.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here