2018-2019 sezonunu hayal kırıklığı ile bitiren Beşiktaş, büyük değişiklik için startı veriyor.

Başta yeni teknik direktör olmak suretiyle futbol takımında da geniş çaplı geçirme harekatı meydana getirecek olan siyah beyazlı yönetim, bu değişimi gerçekleştirirken bütçeyi oldukça düşük tutmaya itina gösterecek.

İlk etapta takımdan ayrılan Şenol Güneş ile futbolculardan Gökhan Töre, Tolga Varlıklı, Mustafa Pektemek, Kagawa ve Adriano’nun toplam maaşı olan 10.2 milyon Euro’dan kurtulan Beşiktaş, yeni teknik direktör ve futbolculara da oldukca büyük rakamlar ödememe sonucu aldı. İşte Beşiktaş’ın yeni yol haritası:

Abdullah Avcı İçin Gün Sayılıyor

Yeni teknik direktör için Medipol Başakşehir’in hocası Abdullah Avcı ile temas halinde olan ve pozitif yönde yanıt alan Beşiktaş yönetimi, bir kaç gün içinde kati sonuca varacak.

M. Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile yapılacak görüşmede Avcı için izin isteyecek olan başkan Fikret Orman, bu izni alması durumunda tecrübeli teknik adam ile resmi olarak masaya oturacak ve anlaşmayı imzalayacak.

Beşiktaş yönetiminin Abdullah Avcı ile senelik 1.5 milyon Euro karşılığı Türk Lirası’ndan 3 senelik sözleşme imzalaması planlanıyor.

Adem Ljajic İle 4 Senelik Sözleşme

Uzun süredir opsiyon maddesi haber mevzusu olan Adem Ljajic için herhangi bir problem yaşamayan Beşiktaş geçirme komitesi, şartların oluşmasıyla birlikte otomatikman devreye giren sözleşme gereği Torino’ya 6.5 milyon Euro ödeyecek. Siyah beyazlılar bu ödemeyi oldukça uzun solukta yapacağı için taksitler mevzusunda sorun yaşamayacak.

Sadece futbolcunun onayı olmadan geçerlilik kazanmayan opsiyon anlaşmalarında Ljajic’in tutumu da dört gözle beklenen bir mevzu. Aktarma komitesi Beşiktaş’ta kalmak istediğini onlarca kere açıklayan Ljajic ile hehangi bir sorun yaşamıyor ve mevcut mukavele üstünden 4 senelik yapılacak yeni sözleşmeyi kısa sürede KAP’a bildirecek.

En Azca 7 Aktarma Yapılacak

Önümüzdeki sezonunun takımını oluşturmak için yeni teknik direktörün imza atmasını bekleyen geçirme komitesi tüm hazırlıklarını tamamlamış vaziyette.

Ilk olarak bonservissiz yada kiralık olarak sağ bek, sol bek, biri kati olmak suretiyle 2 stoper, Burak Yılmaz’ın yanına yedek santrfor ve sağ ile sol kanat oyuncusu alacak olan siyah beyazlıların, saldırı hattındaki geçirme sayısını yeni hocanın isteğine nazaran beşe çıkarma durumu da bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here