Yerli Otomobilin Temelinin Atılacağı Tarih Belli Oldu

TOGG fabrikası açılış zamanı ile ilgili oldukca mühim bazı detaylar paylaşıldı. Tüm gözlerin bu yeni nesil elektrikli araç sistemlerine çevrildiği günümüzde, büyük bir coşku yaşanıyor. #YeniLigGemlik etiketiyle meydana getirilen paylaşımda, “Her adım bir sonrakinin başlangıcı olmaya ve heyecanımızı tazelemeye devam ediyor. #YeniLigeYolculuk’un bir sonraki adımı hazır.” ifadelerine yer verildi. Böylece yeni araç ile ilgili oldukca mühim detaylar ortaya çıkmaya başladı.

İlk olarak bilmeyenler için kısa bir hatırlatma yapalım. TOGG, Türkiye’nin kendisinin üretmeye çalmış olduğu bir yerli otomobildir. Tamamen elektrikli şekilde üretilmesi planlanan araç, üst segment teknoloji ile donatılmak isteniyor. Ek olarak tanıtımı ile ilgili de çok uzun bir sürecin yaşandığını söylemek gerekiyor. Neredeyse 8 senelik bir süreçten bahsedilebilir.

TOGG Fabrikası Açılış Tarihi Ne Zaman?

Zemin Etütleri, ÇED Raporu, Teşvik Belgesi, İmar İzni, İnşaat Ruhsatı adımları şeklinde oldukca çeşitli aşamaların büyük zorluklarla aşılmış olduğu bu yapınak için inşaat başlangıç töreni planlanıyor. Türkiye’nin otomobili hesabından meydana getirilen paylaşımlarda fabrikanın ne vakit açılacağı ile ilgili bazı küçük şifreli detaylar verildi.

Bu hesaptan meydana getirilen paylaşıma bakıldığında, 18:07 saati ortaya çıkıyor. Meydana getirilen paylaşımın o saate denk getirilmesi, yerli araç ile ilgili 18 temmuz tarihini işaret ediyor olabilir. TOGG fabrikası açılış zamanı oldukca uzun bir zamandan beri konuşuluyor ve tam olarak hangi güne denk getirileceği pek tahmin edilemiyor. Bundan dolayı hakkında en oldukca vurgunculuk çıkan detaylardan birisi bulunduğunu söyleyebiliriz.

TOGG ile ilgili oldukca mühim bir detay daha var. Bu vasıta, bünyesinde değişik sektörde çalışan mühim adları barındırıyor. Bundan dolayı birleşik bir teknoloji gücü bulunduğunu söyleyebiliriz. TOGG fabrikası açılış zamanı bu yüzden oldukca büyük bir öneme haiz. Aracın kısa bir süre içinde seri üretime geçmesi planlanıyor. Böylece süratli bir halde satış ve servis işlemlerine başlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here