Zülfü Livaneli’den Koronavirüsü Açıklaması

Kısa bir süre ilkin ABD’den dönen sanatçı Zülfü Livaneli’nin eşinin ve kızının corona virüsüne yakalandığı ve bir hastanede karantina altına alındığı öne sürülmüştü. Mevzuyla ilgili bir izahat icra eden Livaneli, “Kendimizi 14 gün süresince evimizde karantina altına aldık. Hepimizin sağlığı yerinde, bugünlerde hepimizin yapması gerektiği suretiyle sosyal mesafeyi korumaya devam edeceğiz” dedi.

Usta yazar Zülfü Livaneli bir süre ilkin ‘Serenade for Nadia’ romanının tanıtımı için ailesiyle beraber ABD’de bulunuyordu. Dün çıkan haberlerde Livaneli’nin yurtdışında corona virüsüne yakalandığı iddia edildi.

Twitter hesabından gene dün bir izahat icra eden usta sanatçı, “Hasta olduğuma dair haberler yayılmış. İyiyim dostlar, hasta değilim” demişti. Sadece sonrasında da Livaneli’nin eşi ve kızının hasta olduğu, bir hastanede karantinaya alındığı öne sürülmüştü.

Usta sanatçıya bu iddiaları sorduk. Kendisi sozcu.com.tr’ye bir izahat yapmış oldu ve şu şekilde dedi:

‘Sosyal Mesafeyi Korumaya Devam Edeceğiz’

“Serenade for Nadia adıyla ABD’de piyasaya çıkan romanımın tanıtım emek harcamaları kapsamında eşim ve kızımla beraber bulunduğumuz ABD’den geçtiğimiz günlerde döndük. Corona virüs salgınının tüm dünyayı tehlike arzettiği bugünlerde, yetkililerin ikazları doğrultusunda hem kendi sağlığımızı hem de çevremizi ve toplumu korumak adına gerekeni yaparak kendimizi 14 gün süresince evimizde karantina altına aldık. Hepimizin sağlığı yerinde, bugünlerde hepimizin yapması gerektiği suretiyle sosyal mesafeyi korumaya devam edeceğiz. İlginiz için teşekkür ederim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here